Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mřížka do okapů

Dobrý den, můžete mi, prosím, sdělit své zkušenosti s používáním ochranné umělohmotné mřížky (síťky) k zabránění padání listí a jiných nežádoucích předmětů do okapů? V OBI prodávají tyto mřížky ve tvaru podélně rozříznutého válce (roury) o délce 2m a průměru cca 15cm, který se pouze vloží do okapu, bez jakéhokoli připevnění. Protože jde o ne úplně levnou investici (1 válec stojí 250 Kč), zajímalo by mě, zda věc funguje a nejde o pouze "vyhozené peníze". Děkuji předem za jakoukoli zkušenost.

V jednom nejmenovaném marketu jsem kdysi v akci koupil mřížku která se po rozbalení položí jako rovná plocha na horní hranu okapů a na pár místech zajistí přiloženými svorkami..Obojí z plastu, neprostřelí to ani padající ořech. Listí většinou tuto mřížku vynechá a spadne radši na zem.