Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spojeni podlahy fermacell s betonem

Ahoj vsem.

Pred casem jsem tu resil skladbu casti podlahy. Rizeni Spihoonovou radou mame hotovo. Dilo vypada velmi pekne (viz Foto). Ale vyvstal dalsi problem. Podle technickych listu fermacellu jsou desky pro finalni podlahu a maji se po obvodu zatmelit pruznym tmelem. Vyrovnat to a mit jako definitivni podlahu by bylo dost neprakticke (fermacel jsem pouzil, protoze mi zbyl), proto bych pres desky potreboval vyrovnavaci sterku, aby se to srovnalo s okolni betonovou podlahou (viz foto), a pak nejspis dlazbu, ale sterku na "pruzny" tmel tezko naleju. Slo by proste objet podlahu betonem, nebo by to nadelalo prilis velke problemy (tepelna roztaznost)?

Diky, JR

Tmel po obvodu mocí mermo být nemusí. Kvůli roztažnosti stačí dostatečná mezera. Před stěrkou je ale nutné kout styku podlahy se stěnou olepit papírovou páskou aby nivelačka nezatékala. To už jsem zažil mockrát když si podlaháři blbě připravili a zatekly dva kýble stěrky a pak v hotové podlaze zůstala díra nebo že stěrka v paneláku protekla o patro níž až na koberec.. Na fermacell protože je to na bázi sádry doporučím správnou penetraci a rovněž sádrovou stěrku a pod lepidlo opět správnou penetraci.

To je v podstatě úplně jedno. Podle fotky máš mezery odhadem do 5 mm. Minimálně stejnou mezeru od stěny by měl nechat i obkladač v dlažbě, tato mezera nesmí být vyplněna spárovačkou (také častá chyba) a je pak překrytá soklíkem. Spára mezi dlažbou a soklíkem se vytmelí silikonem v barvě spárovačky.