Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Indikace přepinače

Zdar, poradíte.
Je přepínač.
[img]nepojmywy.png[/img]
Na kontakt 1 je přivedené kladné napětí 12V (vždy jen na 10 vteřin)
Potřebují na přepínací kontakty přípojit led diody, abych v druhé místnosti poznal jejích stav.
U přepínače je těch 12V + - furt.

loading...

Dik moc.
Nejsem elektrikář, ale toto asi fungovat nebude.
Asi jsi přehlédl "Na kontakt 1 je přivedené kladné napětí 12V (vždy jen na 10 vteřin)"

Já bych si to asi představoval tak, že na diody bude stále přiveden proud + 12.
A - 12 bude připojeno přes ten odpor na kontakt 1.
Nejsem však elektrikářka, proto jsem se obrátil o spravné řešení tady.

Třeba protože mezi +12V a Rezistor -12V máte uzavřený obvod? Třeba? A v podstatě ve vašem nákresu jen připojujete paralerně ledky? S takovou se tu nedohrabeme nikde. Zapojení které vám zde kolega napsal je správné jen tam neni započítáné těch 12V na 1 pinu. Nevím čemu by mělo vadit 10s. Každopádně nabývám dojem že celé vaše zapojení bude nějak v nepořádku protože nechápu smysl těch 10s 12V na pinu 1. Hoďtě sem celé schéma té "zkratovací soupravy" a pak se dá něco řešit.

Aha, po omrknutí tvého obrázku jsem pochopil k jakému nedorozumění došlo. Každopádně mi vysvětli proč tam teda ten spínač je když na něj je jen těch +12V na 10s a nic jiného? To je pak zcela zbytečný vypínač. Prostě si kup dvojtý a udělej to jak psal kolega.

Tak ona je taky otázka, jestli ten přepínač je opravdu s klidovou polohou uprostřed (soukromě si myslím, že nikoli), dále pak co znamená

U přepínače je těch 12V + - furt.

. Jinak asi opravdu nejlepší řešení pro všechny varianty je dvojitý přepínač, jak už níže uvedeno.
Možná to tazatel/ka upřesní, až si ujasní, jakého je pohlaví.