Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prskající vodovod studna-vodárna

Odešlo nám staré čerpadlo a po výměně za nové AL-KO neustále prská vodovod především v patře baráku....po delší odmlce, kdy se pár hodin voda nepoužívá je vidět pokles vody ve vodárně...asi padá zpět do studny.Údajně by to mohlo být zpětnou klapkou ve studně, nebo nevím...ještě upřesním, že vodárna už byla 2x v opravě...1x nás vytopila a po opravě když jsme jí dovezli domů nešla téměř vůbec....po druhé opravě zatím asi týden drží, ale voda prská a nevím co vše je třeba překontrolovat.Díky za každý nápad.

Dobrý den,pokud klesá tlak vody ve vodárně a je v pořádku zpětná klapka mezi vodárnou a čerpadlem,tak musíte hledat někde jinde v domě,protékající nádržka na wc ,přetlakový ventil na bojleru,nebo také někde dirka v potrubí.
Celá ta závada se však jeví ,závada na zpětné klapce mezi vodárnou a čerpadlem a ještě nedrží koš,nebo je malá netěsnost na sacím potrubí kudy se při sání vznikem podtlaku nasává do systému vzduch,který prská jak popisujete.:-)

Tak jeden vážný problém je to AL-KO.... Je to čína jako prase, nekoupil bych to ani kdyby na stromech rostli velbloudi. Jestli prská vodovod, je možné že to někde přisává vzduch. Vzhledem k tomu že vzduch jde nahoru tak to sedí i s tvrzením že to prská nejvíce v horním patře.