Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kotol protherm 24 ktv

dobry den mam problem s tymto kotlom popis problemu:

pustim teplu vodu -tuv kotol zohrieva vodu ale nad 80 st - az 100 st predtym to bola voda zohriata na 80 co bolo od vyroby nastavene .

pritom teplota vody je cca studena co treba urobit aby kotol fungoval.

poradte niekto dakujem za dotazy

Opravit kotel?

Nechápu Váš problém. Na jednom řádku píšete že kotel ohřívá vodu na 80-100°C místo 80°C... Pokud by tady váš dotaz skončil tak by se dalo poradit aby jste si nastavil správně teplotu.
Jenže na dalším řádku píšete že teplota vody je "cca studená". Což mimochodem nechápu, jak může být studená cca? Tak buď je a nebo neni. To tedy znamená že vodu neohřívá.

Otázka tedy je, ohřívá tu vodu nebo neohřívá? A pokud ohřívá tak na jakou teplotu a co máte vlastně za problém ?

Tak na kolik ju teda ohřeje ? Teď jste napsal že ji ohřeje na 45°C ale že má 20°C... Tak má 45 nebo 20, jen aby bylo jasno, pokud ji "ohřeje" na nějakou teplotu tak to znamená že se jedná o konečnou hodnotu která vám teče z kohoutku. Neni tedy možno aby vám z jednoho kohoutku tekla zaráz 45°C a 20°C voda.
Pokud teploměr na boileru ukazuje takovou hodnotu tak mohlo odejít teplotní čidlo. To by si vyžadovalo servisní zásah. Jelikož se jedná o kotel tak zjistit kdo servisuje tyto kotle ve vašem okolí a tam se bavit dál.