Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak ošetřit spoj u kanalizační zátky?

Dobrý den,
potřebuji v garáži na výstupu z nemovitosti utěsnit revizní šachtičku s KG roury s hrdlem o Ø315mm zátkou.Důvodem jsou přívalové deště, kdy hlavní sběrač se naplní a přetlakem se kan.přípojkou tlačí splašková voda do domu a šachtičkou přetéka v garáži. Zároveň potřebuji aby spoj zátky s hrdlem byl rozebíratelný, z důvodu preventivního pročištění (v kameninovém koleně 87° o Ø125mm dochází k usazování tuků). Jak vím z praxe na potření těsnení pro snažší sesazení spoje jsme používali indulonu. Bohužel spoj šel velmi těžko rozebrat, po delší době už vůbec ne. Na netu jsem se dočetl, že se musí použít správné mazadlo, můžete mi doporučit jaké mám použít, abych i po ½-1 roce zátku z hrdla uvolnil.
flodur.

Zdravím pro montáž víčka se používá specální tuk OSMA dle výrobce OSMA. Použití jiného tuku či dokonce vazelíny vede k tomu, že těsnění nabobtná a potom nelze spoj rozebrat. Co se týče pojištění, tak si udělejte z plechu kroužek, který bude mít zahnuté držáky kolem víčka a celé se to zajistí kolem hrdla (stáhne šroubem jako sponka).
Nákres: 976740609

Aplikoval jsem ho jak na HT potrubí DN100, tak na KG potrubí DN160. HT jsem ještě nerozebíral, můžu pak dát info, až budu spoje rozebírat. U KG byly armatury v sobě cca 3 týdny. Pak jsem je dostával od sebe postupným vikláním ze strany na stranu. Silikonový olej se běžné používá na ošetřování gumových těsnění, takže bych v jeho aplikaci problém neviděl.

dejv111
Děkuji za vaši odezvu určitě uvítám info o čase případného rozebrání spoje HT potrubí DN100. Přesto mám obavy, když dojde k ucpání v koleně po několika měsících, že nebude možné s víkem viklat jen použít síly tahem pro jeho výjmutí. Mám proto též obavy z jeho případného poškození.(cena 500Kč.)

Pro každý spoj čím déle tím hůře. Můžete o tom diskutovat, můžete laborovat se silikonovým olem, moc si nepomůžete. Pro lepší manipulaci bych na víko v klidu namontoval madlo. Lépe pak využijete hrubou sílu kterou budete muset vynaložit tak jako tak. Dál bych možná zvážil osazení zpětné klapky.