Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dílenský vysavač

Zdravím, poraďte prosím nějaký vysavač do dílný cca do 4000 Kč. Jeden z požadavků, aby měl automaticky spínanou zásuvnu, budu ho používat především k brusce na dřevo. Taky aby k němu bylo i nějaké příslušenství (hadice, nástavce, sáčky, filtry atd.). Poožaduju mokré i suché vysávání. Více mě už nenapadá. Děkuji

Dobrý den,kouknul jsem na to video,ten papírový filtr je takzvané ku...tko všech vysavačů.A při broušení dřeva je tak jemný prášek,že bude stále ucpaný.Mám vysavač podobný,nějakých patnáct let a bere vše co se průměrem vejde do hadice,včetně betonu z bouračky,měl ho soused půl roku když generálkoval celý dům,odsávali od drážkovací frézy stovky metrů řezů,já při výměně oken,vše co odpadlo a vešlo se do hadice,jinak vše v dílně a chovatelském zařízení plevy a odpad všeho druhu,naposledy ho měli celý loňský rok naši mladí na baráku,celková rekonstrukce,krom střechy a spapal vše bez úhony.
Jenže ten můj je konstruován tak,že nasávaný vzduch nejde přes filtr do motoru,motor je od vysávaného materiálu oddělený a tím vůbec netrpí brusnou mikropastou,jako v jiných vysavačích,je chlazen vlastním ventilátorem a tudíž stále čistý.Filtr je pytlík,leta tam mám ušitý sáček z husté aspirační tkaniny,byly tam papírové,ale když jsem nasál v chovatelském zařízení něco mokrého,tak odcházely.
Ten vysavač je dvacetilitrová nádoba z plastu,jinak podobný tomu z lídlu,ale konstrukčně jiný uvnitř.
Když tak přemýšlím,kupoval jsem ho v Obíčku současně se zahradní houpačkou pro dceru k patnáctinám,letos jí bylo třicet.:-)

je to o neco malo drzasi, ale zase ne o moc, tak ho sem dam - mam tenhle

Karcher WD 5.600 MP

a jsem s nim naprosto spokojenej. Splnuje presne to co chcete, mokre - suche vysavani, spinana zasuvka, da se pouzit s pytlikem i bez a samozrejme i nejake dalsi prislusenstvi existuje, pac je to karcher. v cene je tenka a tlusta hadice a redukce na ruzny prumery k naradi. Kdyz to pripojim, tak mafl, bruska, freza jede vicemene uplne na cisto. Je to nejakych 1200 pres Vas rozpocet, ale to bych si asi prisetril... Kazdopadne nemam zkusenost s jinymi vysavaci, takze porovnavat nemuzu

Sacky kupuju (no jednou jsem koupil) tady . Jsou latkovy, uplne jak origo, jen levnejsi.

takze tak

Tak nakonec jsem koupil Nilfisk Alto Multi 20 T Inox, tak uvidím. Ten z LIDLu jsem chtěl, ale nevěděl jsem kdy ho budou mit a druhej den po objednání koukám na nabídku LIDLu a najednou ho tam měli škoda no.

No nemáme sice Makitu ale Boshe s aut. oklepem filtru a ten si tluče co cca 15 vteřin a i přes to je filtr pěkně špinavý. Takže s ručním oklepem bych vysavač nechtěl.

Ale měl bych dotaz, když se tady tak chválí nářadí Parkside z Lidlu, kde berete náhradní díly? Nebo spotřební materiál na nářadí? Třeba konkrétně filtry do vysavače? Kdysi jsem si koupil vybrační brusku, která měla brusné papíry na suchý zip a v nich otvory pro odsávání prachu. No nikdy jsem už takové stejné nekoupil, rozměrově ano, ale díry byly jinde, tudíž nádobka byla prázdná a vše ostatní zaprášené... Z tohoto důvodu už nářadí z Lidlu nee.