Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Štěpkovač

Uvažuji o koupi štěpkovače. Ještě nemám vybraný model. Chci štěpky použít na topení. Měl bych dotaz hlavně ohledně větví které se budou drtit. Je lepší na štěpkování použít větve hned ustřižené mokré, nebo je lepší nechat materiál nějakou dobu vyschnout. Také mám na zahradě velkou hromadu suchých větví. Bude schopen štěpkovač zpracovat úplně suché dřevo?
Upravena velikost písmen. (Kurt)

máme štěpkovač Grizzly GHS 2500 XL přes 5let :)
spokojenost...
štěpka po vyschnutí (vysychá velmi rychle) na podpal,nebo na krátké topení je vynikající palivo :)
suché větve se drtí dobře,mokré větve nejlépe nechat oschnout/zvadnout listy/jehličí :)
když větev bude ihned ustřižená většího průměru bude mít na sobě spoustu listí které se bude ucpávat na ozubeném válci,včetně jehličí třeba ze smrků a jedlí...

úplně suché dřevo bez problému :)

součástky jsou levné,některé dražší,třeba na bosch stojí ozubený/frézovací válec 5700,-Kč na čínu do 1200Kč

TNqBK.jpg
[TNqBK.jpg]