Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zvýšení otáček

zdravím mam dotaz chci si vyrobit cirkulárku a vytahl jsem motor z pračky.Když ho napojím na motor tak mí strašně slabé otáčky mužete nekdo poradit jak je zvýšit?je to z pračky ROMO R 300.5 nebo kde bych našel schéma na zapojeni,.,mam k tomu i programový spínač který ale nevim jak přesně zapojit a hlavně sem si myslel že když zapojim čistě jen kabel k motoru tak by to mělo mit plné otáčky,.,děkuji za odpovedi

::)

1.) Cirkulárka z motoru z pračky je blbost - má malý výkon.
2.) Opravdu to není dobrý nápad - !!!!!!!!!!!!!!!. Sice je to štítek od ROMO 300.6, ale budou na tom velmi podobně.
3.) Drtivá většina starších praček měla jednofázové asynchronní motory, ke kterým potřebuješ pro rozběh i kondenzátory - vychází to z principu konstrukce motoru, takže žádný "myslel že když zapojim čistě jen kabel k motoru tak by to mělo mit plné otáčky"
4.) K tvé otázce, když pominu všechny předchozí body - zvýšit otáčky lze buď vyšším napětím nebo vyšší frekvencí (frekvenční měnič). Napájecí napětí ovšem měnit nedoporučuji.