Oprava rákosového stropu
Dobrý den.
Rád bych se zeptal zda je vhodné použít na povrchovou úpravu rákosem podbitého stropu perlinku vertex a lepící a stěrkovací hmotu cemix basic. Případně prosím o návrhy jiných stavebních hmot.
Děkuji
Dobrý den.
Rád bych se zeptal zda je vhodné použít na povrchovou úpravu rákosem podbitého stropu perlinku vertex a lepící a stěrkovací hmotu cemix basic. Případně prosím o návrhy jiných stavebních hmot.
Děkuji
Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru
Dneska každý dává perlinku snad i na stromy. Když rákos, tak hezky mastnou maltu, našpricovat a pak naházet. Jak to dělali naši dědové. Bez perlinky, bez lepidel a hmot. Když tam cpeš perlinku, tak na holé dřevo bez rákosu (místo rabicky).
Dobrý večer.
Toto považuji za naprosto nepoužitelnou odpověď. Tykání také není příliš vhodné.
Dobré dopoledne.
Když se jim to nelíbí, můžou to zkusit jinde.
Nepovažuji za vhodné používat jiný způsob než ten,který je staletím vyzkoušen,tedy VÁPENNÁ MALTA .Odzkoušeno je též přidání malého množství sádry. Můj dům je stár více jak 150 let,přestavbu v původní verzi jsem řešil sám,vím tedy o čem je řeč.Mám stejný názor jako -Rce- Sorry,já ONIKAT nechci.
Tento postup je jistě správný. Použít ho v daných podmínkách nemohu. Proto jsem zvolil variantu perlinka - lepidlo. Jde mi o to zda je výběr stěrkovací hmoty v pořádku a výsledné dílo bude funkční.
Výběr stěrkovací hmoty není správný. Dílo nebude funkční, protože toto lepidlo není výrobcem určeno k lepení perlinky na rákos. Jedna z technických podmínek: "Doporučená tl. pro stěrkování: 2-5 mm". To nelze na rákosu dodržet, opadá to časem. Toto lepidlo je určeno pro kontaktní lepení fasádních desek. Ani tato podmínka nebude splněna. Ó velevážený pane, takhle to nepůjde. Klaním se Vám a jsem s úctou.
Výrobce lepidla toto řešeni uvedl jako správné. Vede Vás k jinému závěru vlastní zkušenost?
Dobrý den, varianta - lepidlo, perlinka Vám podle mě a praxe opět časem popraská a nebo Vám to hned váhou lepidla a perlinky celé spadne. a co tak udělat sadrokartonový podhled?
Rozumím Vám dobře, že na prkeném podbití máte natažen rákos a na tento rákos chcete použít lepidlo a perlinku? Nebo máte starou omítku na stropě a na to chcete dát lepidlo a perlinu?
Dobrý den.
Na stropě je stará omítka nahozená na rákos. Omlouvám se za chybnou formulaci. Nějak mě nenapadlo, že by tam mohl být pouze rákos.
Již je to lepší, ale proč chcete opravovat lepidlem a perlinkou, proč nedáte nový štuk?
Strop již přeštukovaný je. Bohužel se objevily původní praskliny. Perlinka s lepidlem by tomu mohli zabránit.
To nepomůže. Nakonec to znovu popraská (znám z vlastní zkušenosti). Nakonec jsem skončil u SDK podhledu.
Sdk jsem také zvažoval. Kvůli oknům bych musel strhnout celé podbití. V jedné místnosti jsem tohle udělal, ale teď bych se rád vyhnul těm spoustám prachu. Napadla mě i sklovláknitá tapeta. Dělá se také v hladkém provedení. Nad námi nikdo nebydlí a strop tedy není zatěžován. Lepidlo by snad mohlo vydržet.
Dobrý den,
doporučuji namočit, oškrábat staré malby, vylezou všechny praskliny - ty přetmelit Uniflotem a poté napenetrovat a oštukovat. - takto řešíme požadavek "levné" opravy.
Nicméně životnost těchto podhledů je již většinou vyčerpána, protože dochází k přereznutí napínacích strun (drátů) a původní vápenná omítka tak většinou drží silou vůle.
Proto řešení - nalepit polystyren tl. 2cm a prokotvit ho do prkeného záklopu. Poté klasika prelinka, lepidlo...
teď jsem shodou okolností dělal něco se stropem, barák je starý cca 200 let, dráty jsou jako nové.
Ostatně - jak by mohly zreznout, když k nim nemůže vzduch?