Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada, jak na rybízové a jiné víno

Dobrý den,

Řeším tady rybízové víno. Našel jsem XXX receptů, kde stačí 5 - 6 litrů rybízové šťávy dolít do objemu 25 litrů vodou s 5 kily cukru.

Dále jsou recepty, kdy někdo dá do 25 L demižonu 25 L rybízové štávy + 5 kilo cukru a nechá prokvasit.

Je to obrovský rozdíl, protože v jednom případě je z 25 litrů rybízové šťávy 25 litrů vína a v tom druhém případě je 125 litrů vína.

Může mi to někdo uvést na pravou míru?

Myslím teda kolik šťávy stačí, kolik procent cukru by mělo být na začátku kvašení atd atd.

Díky moc všem.

sugar_sg

- kalkulator, kolik cukru ve vode udela kolik alkoholu a jakou to bude mit hustotu(SG, specific gravity).
5kg v 25l vody dava 11.8%, uz z toho plyne ze rybiz moc cukru mit nebude.
A samozrejme, cim vic stavy tim vic chuti. Ale zase aby to nebylo az moc vyrazny, samotna rybizova stava mi prijde skoro az nepitelna.