Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sklep starého domu - hydroizolace

Ve starém domě z roku 1938 jsem se rozhodl k rekonstrukci sklepa. Sklep byl vlhký a nedal se z vnější strany zaizolovat, proto jsem z vnitřní strany instaloval speciální nopovou folii a nahodil omítkou. Stávající podlaha je z kletovaného betonu a bez problému propouští vodu. Teď jsem, ale před problémem zda instalovat pod dlažbu izolaci z tekuté lepenky. Izolace by se dala dotáhnout pouze ke stěnám.

Problém není jak to udělat, ale jestli to vůbec dělat.

Jakékoli zásahy ve sklepě konat až po oddělení sklepa od dalšího patra vodorovnou izolací, nebo se voda(vlhkost) skrze stěny začne tlakem valit do patra nad sklepem.

A jestli teď podlahou protéká voda, tak až to pořádně zaizolujete, tak ta voda co by se propustila přes podlahu, tak může zatlačit na podlahu odspodu a provalit jí a podlahu roztrhat.