Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Patky na betonové panely?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by šlo přidělat patky na pergolu na silniční panely (3,5x2,3 m). Jedná se celkem o velkou stavbu 6x7 metrů. Někdo mi tvrdil, že ano, ale já mám tak trochu strach, aby panely nezačeli sedat a stavba by se hnula. Pokud ne, pak jaké mám zvolit uchycení, hlavně uprostřed, když chci mít panely bez mezer?
Děkuji za radu.

Osobně bych udělal klasické betonové patky do nezámrzné hloubky. Panely položené na zemi se budou vlivem zamrzání země pohybovat. Pokud by byly všechny nohy na jednoom panelu, tak by to asi šlo, ale takto hrozí, že se bude konstrukce kroutit. Led má obrovskou sílu.

Asi tak. Buď na klasické patky nebo na zemní vruty protože jistota je jistota. Sice můžete mít štěstí na podloží ale je vysoká pravděpodobnost že se to bude v zimě hýbat mrazem, nikoli propadat vahou. To snad jedině v bažině. Mimochodem tazateli, nemáte silničáky ale obyčejné plachty. Tyhle se na silnice nepužívaly. Jen pod zařízení staveniště a podobně.