Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Omítka - oprava

Zdravím,
jakožto neznalej v zedničině bych potřeboval poradit s omítkou.

1, hladká omítka - na krbu.
2, hrubší - má v sobě malý kamínky
3, nejhrubší - taky kamínky.

Všechny jsou venku. Chtěl bych koupit už připravený směsi.

1, Na jaký suchý směsi se zaměřit? Když projedu pár, tak je silikon, granopor, nanopor, duopor, škrábaná, rýhovaná, zrnitost 1 1/2,2,3,4mm atd. atd. a netuším, co z toho.
2, Na obr. 1 a 3 sou vidět trámy, ty kapsy po nich bude potřeba zadělat - můžu vyplnit celý maltou, nebo tam dát kus cihly?
3, Na obr. 2 je uraženej roh. Opravit tak, že ho urazit a naházet velkou vrstvu omítky, nebo ho tam zkusit přilepit tou omítkou, nebo jinak?
4, Ta textura na 2. a 3. obr se dá udělat tak, že nechám lehce zaschnout a pak po tom jakoby ťapkám?

Předem díky za rady

2. Kvůli spotřebě malty se to zpravidla plentuje zdícím materiálem a ten navlhčit, aby vázal, stejně jako otvor.
3. Na lepení je lepidlo, záleží proč to odpadlo, je to izolované proti vlhkosti? Podle tloušťky je to obyč. malta - písek, voda, pojivo multibat nebo vápenný hydrát s trochou cementu.
4. To je prostě házené z ruky, záleží na hrubosti písku a osobě házející, trochu se to rovná lžící, ale nestahuje latí.