Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Jak zlikvidovat strom

Ahoj lidičky.Tak jsem tady po letech a mám pořád ten stejnej problém.Jak se zbavit stromu jerlín japonský????:-)...jsem v koncích,zkusila jsem vše a pořád odolává...

"Likvidovat" cizí strom je protiprávní a takové jednání zde z pochopitelných důvodů nepodporujeme. Pokud chcete poradit, jak postupovat v mezích zákona, položte svůj dotaz sem: pravo.poradna.net (Kurt)

Přípravek Round-up. Namíchejte do ručního postřikovače a pšoukněte (tím postřikovačem!) na zelené listí toho stromu. Čím víc, tím líp, ale Round-up je svinstvo, stačí zasáhnout jen zlomek celkové zelené plochy a účinná látka doputuje ke kořenům a strom začne "záhadně" usychat. To může u odolných rostlin trvat i několik týdnů, ale dojde na to...
Jen pozor, ať Round-up nezaletí někam, kam nemá. I oku neviditelný poprašek zlikviduje trávu, kytky...

Zdravím, přípravek existuje (brutálně účinný), ale vzhledem k tomu, že by to byl trestný čin napomáhání, tak jej poradit nemůžu.:-|Zkuste sepsat petici, proti stromu s požadavkem na odstranění a následnou náhradní výsadbu. Počítejte však s tím, že dřív jak na podzim to nebude a léto budete trávit se stromem.:-[

Velice Vás lituji, ale poradit neumím. Mě stačilo kouknout do wiki a oklepal jsem se.
.
Koruna stromů, rychle rostoucích a dorůstajících výšky 15 , výjimečně až 25 m, je obvykle široce kulovitá, o průměru 30 až 40 m.
.
Jerlín obsahuje jedovatý cytisin, který může způsobit nevolnosti. Je významným zdrojem rutinu, obsaženým v listech a zejména v nezralých semenících (až 40 %). Semena obsahují škrob.
.

Ahoj, mně se podařilo zlikvidovat břízu tak, že jsem dole okolo kmenu vyvrtal (třeba ruční, ne elektrickou vrtačkou, ta dělá hluk) asi pět děr, do kterých jsem stříkačkou vpravil neředěný Roundup. Nepřežila to. Ale jak řečeno výše, upozorňuji, že je to nezákonné! Ale funkční :-p.
S.