Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prosím sháním středovou osu na staré kolo eska

Ahoj, prosím na tohle staré restaurované kolo ESKA potřebuji středovou osu. Po půlroční renovaci jsem ujel cca 200 metrů a urval jsem středovou osu. Byla skoro do půlky naprasklá a já si toho nevšimnul. Neválí se prosím stejné kolo u vás na půdě a chystáte se ho vyhodit? Stačí mi jen ta osa. Nebo kdyby jste se mohli i zeptat třeba známých. Je to kolo pro syna, strašně si ho přál dát dohromady a jezdit na něm. Omlouvám se, že sem fotky dávám takhle, ale nešlo mi to přes přidání a vložení. Moc děkuji za ochotu. M.
orbx0jye9
48o7uy2lb
7kzdkblz9
h0xzov2fj
dwejwb10j

navrhnout bych ti to klidne navrhl ale co se tyce vyroby to uz je jina.. to bych doporucil c-n-c "tec" cz to je jedno dle meho vyborne forum se sikovnyma lidma a daji se tam vkladat i poptavky urcite by se ti nekdo ozval a kdyz si das pozadavky ze to mas do kola tak je tam i jeden uzivatel (hlavne nechtej pome nick :D vazne nevim ale asi krutor ? joo "krutor" to je!) tak ten tam primo vyrabi kola jiste ti poradi vic =)

prej restaurované kolo ESKA

to není púvodní osa, púvodní os nepoužívala čtyřhran, bylo použivano válcové ukončení na kterém byl zářez, pedály se zajišťovaly klínkem

protože osa není púvodní, nemáš dúvod spekulovat, koupíš neco co se dá dopasovat

.... :puff:

Joseph: Osa původní je, nevím podle čeho soudíš, ale pravdu nemáš. Na kole jezdil děda mého 50-ti letého kolegy, 30 let kolo leželo ve sklepě, zrezlé a zaházené bordelem. Není důvod, proč by si kdysi starý člověk, který si tohle kolo koupil pár let po válce, měl předělávat osu. I kdyby se mu osa rozbila, určitě by si dával nějakou jinou, apropo když ani jiná osa to tohle nejde a nešla. Promiň ale myslím si, že o tom vím víc než ty, ale nebudeme se hádat

Joseph: nene, tohle kolo je opravdu cca 1950- 1960, měl jsem v ruce hodně různých starých os, ale žádná nešla ani upravit, byly tam dost velký rozdíly

Ako je starý ten bicykel? Na fotografii je uchytenie pedálov štvorec a doma mám dosť starý bicykel československej výroby a tam je okrúhle uchytenie a klinok.Skôr zháňate originál kus keď neviete kde ho dať vyrobiť.Inak sa dá kúpiť náhrada kde je oska už uložená v normálnych ložiskách a len sa vloží celá dovnútra a zaistí tými istými maticami ako stará oska.http://www.shopbike.sk/eshop/cid/115/category/stre dove-osky/resultpage/2.xhtml

To by nevadilo, muselo by se to ale vyměnit celý. Záleží, co je za závity v rámu a jak je ta trubka v rámu široká. Mám to komplet, včetně ložisek a těch matek, kterýma je to zadělaný v rámu. I ty klínky bych našel.
Akorát, kdyby to šlo do rámu, může nastat pár situací:
- kliky budou delší, což nutně nevadí, míň se nadřeš
- talíř bude větší a bude krátký řetěz -> řešitelné výměnou řetězu
- díky většímu talíři vznikne těžší převod, víc se nadřeš do kopce, po rovince půjde jet rychleji