Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přechod krytiny ( asfaltový šindel ) na makrolon.

Dobrý den, začínám zastřešovat bok chaty, kdy bude na cca 3 metrech prkenné pobití a na něm lepenka a asfaltový šindel. Další část bude prosvětlená komůrkovým makrolonem a pak opět prkna. Asi jako na uměleckém obraze v příloze :-).
Abych neudělal nějakou blbost už v konstrukci, tak se chci zeptat, jak se napojuje krytina na makrolon ?
Nejde mi vložit soubor, nahraje se ale nepřiloží. Jedná se o podélný pruh ve směru sklonu.
A už to šlo.

Dobrý den,musíte nechat ohnout přechodové plechování.Na obou stranách ukončovací žlábek pro vodu.Nějaké slepování nemá smysl.
To plechování bude tvaru písmene T však s krátkou nožičkou a na střeše bude umístěno tou nožičkou nahoru,dole ty ohyby budou zakončeny ohybem pro odvod vody pod oběma krytinami.
Klempířina se většinou odvíjí v rozměrech které vychází dělením z jednoho metru,tudíž doporučuji z 33 cm pásu ohnout to téčko,nožka téčka bude vlastně zdvojený plech,který vznikne ohybem ,doporučuji výšku 5 cm a na každé straně zbyde 11,5 ,kde na koncích ohněte 15 mm žlábek pro vodu ,né pravoúhlý,ale zavřený,asi 8 mm účko.
Toto plechování připevníte plechovými pásky ze stejného plechu jako je plechování,asi 2 cm,které zahnete do té drážky pro vodu a mimo plechování přibijete,nebo přišroubujete k bednění střechy,nebo laťování,pásky připevněte asi po padesáti centimetrech,zahněte tak,aby nebránily vodě,která případně žlábkem poteče.
Toto plechování musí dosahovat až do okapu,zarovnáno se střešní krytinou.:-)

Děkuji, musel jsem si to přečíst třikrát ale dobrý :-), stejně jsem plánoval požádat klempíře o provedení. Takto vím, jak se to provádí a je mi jasné, že krytina i makrolon musí být tím pádem ve stejné lajně. Makrolon bude slabší než prkna, tak to vyrovnám.
Dobrá rada a děkuji.