Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozbitá rychlovarka?

Dobrý den, mám dotaz. Mám super rychlovarnou konvici, kupovala jsem jí v akci za asi sedm stovek. Kupovaná je asi před třemi lety ale v provozu byla jen rok, jinak byla v krabici ve skříni. Teď jsem jí po dlouhé době znovu vytáhla, uvařila jsem si v ní dvakrát vodu na čaj a šla normálně- nepřehřívala se, vše ok. Asi půlhodiny potom co dovařila, byla vypnutá a bez vody, se ozvalo cvak, a od té doby nejde. Když chci zapnout ohřívání, vůbec nic se neděje a hřát nezačne. Tuší někdo co se s ní mohlo stát a jestli to něco může být opravitelné?

Všem moc děkuji,

A.

V běžné rychlovarné konvici by měly být dva vypínače - jeden parní - vypne při varu, druhý tepelný - vypne pokud se topné těleso přehřeje (zapnuto bez vody, nebo selhal parní vypínač) - automaticky se znovu zapne po vychladnutí tělesa.
Ta tvoje super konvice má asi ještě ten třetí vypínač, který hlídá záruční lhůtu. Ta už vypršela, tak si musíš koupit novou konvici. Nebo ji odnes do servisu, oni ti ji cca za 500 určitě rádi opraví.

ty spínače na varných konvicíc se vyskytují sice ve variantách ale v podstate jedné jediné konstrukce, za jistých okolností lze spínač rozebrat a znovu složit do funkčního stavu pokud existuje zdroj náhradních dílu, spínač z jiné konvice,
spínač koupit samostatne, 1 kus, je nemožné, pokud bys ale chtela koupit tech spínačú tak 20 tisíc to problém není

pravdepodobne tato informace ti bude k ničemu

konvici zahoď nebo podaruj nekomu kdo si jí umí pripadne spravit, nebo používej jako nádobu k zaléváni kytek v byte

.... :puff: