Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pokládka a lepení PVC na PVC

Zdravím,

v paneláku máme na podlaze velmi tvrdé pvc a dokonale drží na podlaze.
Místo koberce by jsme na něj rádi položili nové lino. Nemá ze spodu ten klasický filc, ale spíš nějakou pěnovou, nebo jakousi měkční vrstvu než je pohledový povrch lina.
Chtěl bych se zeptat, čím lepit nové lino na to staré, nebo jestli je zbytečné ho vůbec lepit a podlepit ho pouze u krajů. Někde jsem četl, že do 20m2 je to zbytečné celoplošně lepit. Místnosti mám do 16m2.
Díky předem za info.

Nedoporučuji lepit nové lino na staré, protože za prvé časem perfektně okopíruje nerovnosti původního lina a za druhé pokud se staré lino vzduje (vzduchová bublina), tak to nepůjde snadno odstranit, tedy naříznutím starého lina, hodit pod staré lino trochu lepidla typu Chemoprén, připlácnout a po uschnutí pouze přiklopit zpět nové lino. Nové lino když lepit, tak pouze na perfektně připravenou a vylitou podlahu, čili bez starého lina. Máme také ve dvou místnostech kolečkové židle, lino volně položené, nic se nepohybuje ani nezvedá, ale má gumový podklad, ne žádný filc ani pěnu, čili to nemá ani jak klouzat.

Tak názory se tu dost různí.
To staré lino nemá smysl odtrhávat od podlahy, protože drží u podlahy na nějakém asfaltu, tak to by byla pěkná fuška ho sundat a hlavně úplně zbytečná.
Jen bych se chtěl zeptat, jaké lepidlo použít pro lepení lina na lino?