Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlhka , Studena - Dilna Zatepleni polystyren ze vnitr ?

Zdravim =) ve starsim dome je ve sklepeni i dilna kterou bych rad vyuzival .. problem je ze je vlhci(to by tolik nevadilo) ale je tam permanentni kosa i kdyby venku bylo 40+ tak tam je jak v rusku.. pomuze zatepleni polystyrenem uvnitr dilny ? =) a jaky pouzit ? ceho se vyvarovat ? cim nejlepe lepit ?..

existuje nejaky polystyren uz s povrchem na ktery lze nanest nater ?

a jen tak bokem Plzensko .. prodej levnych OSB desek ? kde nabizej i prirez ? presnost alespon 0.5mm rez

Diky Tomas

Polystyren zadržuje teplo, když tam žádné není, nemá co držet.
Existovaly desky s nanesenou finálovkou, ale stály ranec a už jsem je dlouho neviděl.
Cokoli v té dílně necháš, tak bude rezivět.

To je škoda, protože tím, že si kamna přisávají vzduch přez ten sklep ho zároveň zbavují vlhkosti a stěny proteplí čili vysouší, chce to tuhé palivo ostatní by se vám "prodražilo" a výsledek by nebyl takový.

Je-li to vlhké tak bych tam žádnou izolaci nedával, vlhkost se bude držet mezi izolací a zdí, leda udělat jako "předstěnu" a mezi původní zdí a tou předstěnou bych nechal "volný prostor" ať to větrá, dobré by bylo tu vlhkost dostat z té vzniklé mezistěny ven okýnkem na větračku větrací trubkou, takže by vám vznikla taková "prostůrka" oddělená od původního sklepa, ale je to jen úvaha....

Bohuzel zrovna okenko ze sklepa kouka na stranu do ulice .. takze jeden grazl kolem a je po vynalezu :D

ale jinak dobry napad ;) to se tu normalne prodava bud jako stavebnice nebo firmy montujou .. znamy to montuje..

ty plechovky asi moc efektu davat nebudou ale zas to stoji par kacek =)