Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stresne laty 2.5 cm a len 50 klince

Robim strechu na bude na naradie na stresne laty pouzivam 50 klince. Nie je to malo? Niektore laty su trosku skrutene (5m dlzka) a na konci klince jemne povytahuju.
Ake klince sa bezne pouzivaju pri zaklincovani stresnych lat? 100 sa mi zdali zbytocne velke, som to len tak odhadol, ze na 2,.5cm bude 50 stacit a mozno som to odhadol zle.
Pomoze mi ak okraje, kde by pripadny vietor posobil najsilnejsie poistim skrutkou?
Na 10cm latu davam 2 klince.
Strecha je pultova, sklon asi 8-9 stuupnov, rozmery 5x4m.

Uz je pomerne neskoro mam 2/3 uz pribite, takze nebezpecne miesta (tam, kde sa ma sancu dostat vietor) spevnim skrutkami.
Ked budu dokoncim bude o nej clanok na kutilskej ako ukazka amaterskej stavby bez predchadzajucich skusenosti a s lowendovymi matieralmi (ziadne ohoblovane, ci inak opracovane drevo, len priamo napilene z gatra).
Inak neviem, co som mal viac napisat, rozmery som uz napisal a pouzitie je snad jasne, pultova strecha, mam 6 krovovych dosiek (500x20x5) a na ne ako podklad davam laty o rozmeroch 500x10x2.5 (na plocho samozrejme).