Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem popraskání glazury na porcelánovém talířku

nevíte co může způsobit toto? Na obrázku je to přehnané, patrně schválně jako výtvarná technika. Zajímalo by mě to jednak z tohoto phlu pohledu, pokud je to jako výtvarná technika.

Z druhého pohledu by mě to zajímalo, jak k tomu může dojít, když se to považuje za "vadu". Mám kávové stejné talířky, na některých se tyhle trhlinky/vzorek ukazují a to jen v něajké oblasti. Talířek je bílý a ty trhlinky jsou jen o něco tmavší ta bílá.

[http://dxdwt6nysttyy.cloudfront.net/catalog/produc t/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/0 /6/06_1_6.jpg]

ten konkrétny tanier na obrázku je tak robený schválne ako kvázi falošná mozaika,pokial porcelán praská normálne,vykazje po krátkom čase trhliny,praskliny a je to vada výroby,nieje to spôsobované nešetrným používaním,pádom a podobne,tam sa to nedá jednoducho posúdiť len laickým pohladom,spôsobiť to môže nekvalitný kaolin,alebo celkovo výrobok je robený z nejakých odpadových materiálov,recyklátov,nekvalitná glazúra,chyby pri vypalovaní.....