Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Drevnik - kde sehnat levne a kvalitne?

Ahoj. Mam objednano 6prms dreva sucheho a 10kubiku dreva na pristi rok na schnuti.
V RD jsem poprve a tyto veci jsou pro me nove.
Jak co nejlepe skladovat drevo abych nemusel kupovat drevniky za 25 tisic?
Jak skladujete vy?
Ja sam co koukam tak maji lidi drevo proste vyskladane od zeme nahoru treba u plotu a neresi nejake strisky nebo palety u zeme.
Chci to co nejlevneji s nejvice spravne uskladnit na zahrade. Diky za rady

Určitě to nenechávejte ležet na zemi.Já jsem dal pod dřevo palety, co mi zbyly ze stavby (nevratné od porfixu), z boku zajistil prknama aby to nepadalo a zakryl jen zvrchu plachtou.Je to provizorní řešení do příštího roku, potom budu dělat dřevník za domem.

proc.html

Pokud jste trochu zručný, dřevník si vyrobíte sám.A za ušetřené peníze si zatopíte další dvě zimy :-)

žádnou stavbu není potreba, drevo ale na zem neklást

zatlouc do zeme pár stojek/trubek, mezi ne na zem položit kulatinu cca 8-10 cm a drevo klást na tu kulatinu mezi ty stojky/trubky,

jak výška uloženého dreva dosáhne cca 2/3 výšky trubek, ty trubky provázat ocelovým vázacím drátem postačuje cca 3-4 mm, nebo dvojmo 2,5 mm
další drevo klást pak na ten drát až po vrch stojky

zakrytí není nutné, ale pokud je, na škodu to v žádnem prípade není, celkem levne vycházejí pogumované plachty určené k zakrýváni slámy a na podobné účely, napr. plachta 4x3 m, 8.- €

.... :puff:

na hlíně to bude hnít, já mám ve dřevníku volně položenou zatravňovací dlažbu, nestojí to moc a funguje to solidně, ale dá se udělat rošt takřka z čehokoli. Jinak konstrukce dřevníku - na zemi volně položené kusy ztraceného bednění se zabetonovanými ocelovými patkami, na tom sloupy z kulatiny z lesa, nějaké to zavětrování co dům dal, vaznice taktéž, jako krytina byl využit Guttanit, ale asi bych podruhé volil spíš pozinkovaný vlnitý plech. Nemám představu, jak by musel vypadat dřevník, aby stál vámi popisovaných 25 tisíc, já se i s okapem a nátěrovou hmotou Karbolineum (nové, prý "ekologické" a slušně drží) vešel do šesti tisícovek s tím, že spousta věcí by šla udělat levněji, ale to vždy záleží na tom, jaký materiál je po ruce. ;-) Jinak samozřejmě můžeš i klasicky narovnat káču či hranici a přehodit plachtou, ale mě osobně je dřevník se stříškou, špalkem a sekerou prostě příjemnější, v klidu si člověk naplní kýbl dřevem bez ohledu na povětrnostní vlivy. :-)