Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teglik na tavenie

Zdravim,
Z coho vyrobit teglik na odlievanie farebnych kovov ? Nasiel som na nete grafitovy prasok, je nejaka moznost ako ho doma vyformovat do kelimka ? Alebo ako sa to v priemysle robi ?
Kupit hotove by sa tiez dalo, alenemozem na nete nic najst.
Niekto kto take nieco vyrabal ?
Dakujem.

zvonári obvykle odlievajú do pieskových foriem,jednoduchšia alternatíva budú už spomenuté predajne laboratornych potrieb,tam sa dajú zakúpiť žíhacie kelímky kovové,keramické aj sklenené,ktoré vydržia aj teploty nad 1000°C,bežne používané pri žíhaní v lab.analýzach

Asi to tu pisem uz neskoro, ale moznosti je viac. Mozes si kupit trosku hliny (takej, co sa pouziva aj na vyrobu kreamik), zmiesas to s tym grafitovym praskom (pomer je tusim 40% hliny na 60% grafitu) a vypalis to. Oplati sa to ale len pri vyslovene vacsich kelimkoch, lebo pri malych sa viac oplati kupit si cisty grafitovy teglik cez eBay a hotovo (cisty grafit znesie skoro vsetko, aj tie najvacsie tepelne vykyvy, no nesmie sa v nom tavit zelezo). Priemysel by som neriesil, tam su tegliky sucastou samotnej pece (a este su aj z druhej strany chladene, aby tie obrovske teploty zniesli bez tavenia), skor by som sa pozrel na laboratorne prostredie (tam sa pouzivaju kadejake mensie tegliky na zihanie) alebo este vyse spominany eBay a Alibaba/Aliexpress.