Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chemické čistění pískovce

Zdravím
Potřebuji vyčistit pískovcový obklad na opěrné zdi ( Hořický pískovec ). Nemáte prosím někdo osobní zkušenost s nějakým konkrétním chemickým prostředkem na vyčistění pískovce? Po letech je tam dost zažrané špíny i nějaké výkvěty...samotná vapka nestačí.

Děkuji

Já mám takovou malou vodní fontánku, zabudovanou do pískovcové skalky a když se mi v nádrži s čerpadlem přemnoží nějaká ta vodní verbež, tak tam cmrndnu trochu Sava a to mi jako bonus vyšisuje i ten pískovec.

Časem se to ale vrátí k původnímu odstínu.