Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak pohánět větráček gravitací?

Ahoj, měli byste nápad, jak rozpohybovat větráček pomocí závaží a gravitace, aby měla vrtulka přibližně stabilní otáčky, šlo o jednoduchý mechanismus a pohon fungoval pokud možno dlouhodoběji? (né jen pár sekund)

Děkuji.

to jsem nekde zahléd projekt pro rozvojové zeme rešíci osvetlení v místech bez proudu, princíp velice prostý, užíva se na vežových hodinových strojích cca 400 let, záváží se vytáhne kladkou a kyvadlový regulátor rychlosti

prej 40 kg záváží dokáže rosvítit 8 Watt LED žárovku na témer hodinu

.... :puff:

velice upresňujíci a trochu smutné, 124mW

zaujalo me ale toto

Cena gravitační lampy při sériové výrobě se má vejít do 100 Kč, a dále nemá žádné náklady, proto má velký potenciál pomoci lidem zbavit se chudoby

jak 124mW svetla z LED diody zbaví lidí chudoby je mi sice záhada ale treba u toho svetla nastudujou kudy se dostat do Evropy

.... :puff:

...ale treba u toho svetla nastudujou kudy se dostat do Evropy

Smutné ale pravdivé. Ti co cestují do Evropy ale žádní chudáčkové, kupující gravitační lampičky, nebudou. Cena pašerácké "jízdenky" je prý v přepočtu asi 100 000 Kč. Kde na to ti chudí týraní a vyděšení černoušci našetřili?:-?

Ono s 124mW LED (to su dve 20mA LED) je mozne celkom dobre osvietit miestnost, aspon aby si videl aspon ze kde je stol, stolicky, postel, mohol nieco robit pri tom napr jedlo apod.
Jedna 20mA LED ma bezne aj 10cd, to mas potom z tych LED svetlo jak z 20 sviecok (v jednom smere, za tymi LED mas prd :).
BTW. ono uz aj pri 1 sviecke sa da vidiet v miestnosti napr. 3x4m vsetko ze kde je aby si sa nezabil o stol a nestrkal si jedlo do nosa apod :)

Hlavne by si mali tie lampy zacat vyrabat sami (mam na mysli nejaku vyrobnu linku v nejakej chatrci apod kde to budu robit hromadne), a aj tie stolicky a stoly, a tehly a podobne, a v prvom rade zradlo nejak vo velkom a ne ze si kazdy cely den okopuje svoje 5metrov kdesi, takym stylom budu mat hovno furt ptz potom nema kto robit lampy tehly a stolicky.
A ti IQ7 politici co budu mat cez vikend zraz to tiez vzivote nepochopia, a budu im tam tlacit furt nejake cinske veci a nazyvat to "pomoc" :)