Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zesílení izolace v podlaze.

Architekt mi navrhl do projektu slabou izolaci do podlahy, projekt už je hotový, všiml jsem si toho pozdě.
Tak se chci zeptat, jestli mi tam stavební firma bude moci přidat izolaci, když to není nakresleno v projektu,
nebo budu muset schánět projektanta, aby mi udělal nový projekt základové desky?
Já bych tam chtěl zdvojnásobit tu tlouštku PUR desky tzn. 16 cm, nebo ekvivalent v XPS nebo EPS a na to systémovou desku
podlahového topení.
Díky za odpovědi.
Přikládám foto projektu:

Po domluvě vám firma v klidu izolaci přidá. Na to architekta nepotřebujete. Je to jen kosmetická úprava.
Co se týká zdvojení.. PUR má z hlediska stavební fyziky výrazně nižší součinitel tepelné vodivosti. Výrobci udávají λ dokonce už od 0.024 [(W/m.K)] proti 0.039 EPS. V praxi to znamená že 8 cm PUR se vyrovná 13 cm EPS. To znamená že pokud byste chtěl ekvivalent 16 cm PURu, musíte dát 26 cm EPS. Krom výrazně lepších vlastností si za PUR také výrazně připlatíte. Pokud ale na posílení trváte, viděl bych při zachování tloušťky konstrukce možnost v nahrazení také celkem zbytečně drahé systémové desky hladkou desku puru stejné síly a trubky bych přišpendlil sponami.

[http://kutilska.poradna.net/file/view/3344-spony-j pg]