Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno silikon

Ahoj.prosim o radu.jak nejlepe uzavrit zbyvajici silikon aby neztuhnul do dalsiho pouziti.pouzil jsem silikon v takove te kartusi- valec a dost mi toho zbylo.jak tu kartusi nejlepe uzavrit..dekuji za odpoved

Já obvykle nechám nasazenej nástavec a ten na konci zalepím lepící páskou. Když pak chci silikon znovu používat, tak z nástavce vyšprtnu ven zatuhlou silikonovou špičku, v tubě samotné to zůstane měkký. Zhruba půl roku to tak bez problémů vydrží. Po roce už to proschne a zatuhne i dále.

Presně jak píše Prasak. Taky to tak dělám. Jen perlička. Měl jsem doma už prošlý tmel od Altra, když jsem ho rozdělal,čekal jsem že bude ztvrdlý ( prošlý byl už hoodně dlouho) a ejhle, byl použitelný. Akorát i po aplikaci nechtěl vůbec tuhnout :-) aby aspoň trochu ztuhl potřeboval tři dny :-D