Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Náhradní baterka do akušroubováku.

Koukám, nabízí se náhradní baterka do akušroubováku.
[http://www.conrad.de/medias/global/ce/5000_5999/50 00/5040/5042/480534_RB_00_FB.EPS_250.jpg]
Chci se zeptat:
Jsou tyhle akumulátory už nějak standardizované, jako že když mám vercajk na (třeba těch jako na tom obrázku) 18V, pasovaly by mi tyhle akumulátory do mého vercajku nezávisle na tom, jestli je to Narex, Black & Decker, Bosch nebo jak se tyhle firmy jmenují nebo si to každý výrobce a dodavatel řeší po svém?

Po väčšinou nepasuje,je len na vyskúšaní.No stará baterka sa dá repasovať a ja som to spravil takto:Možno to bude vyzerať ako hlúposť,no mne adišla baterka na AKU vrtačke z Lídlu.Samostatná baterka je drahá,repas tiež a nová komplet stojí 40 euro.Tak som skúsil kúpiť z Lídlu nabíjacie baterky AA - Ni-MH a na 18 V som ich použil 15 kusov,stiahol do troch radov izolačnou páskou a zapojil do série a všetko vtesnal do pôvodného obalu.Vrtačka ide v pohode,kapacita sa zvýšila z 1500 mA na 2300 mA a keď som ju dal po vybití do nabíjačky,tak som sa čudoval,že kontrolka,že bateria je nabitá svietila do 2 hodín.Ako dlho tie baterky vydržia neviem,no vyšli ma na 16 €,lebo boli balené po dva kusy,tak sa jedna zvýšila.A minule som videl AKU s litiovou baterkou a nabíjačka bola aj na iné typy batérii.Pri drahších baterkách si myslím,že je to celkom dobre a lacné riešenie.
Zdroj: https://www.poradte.cz/elektronika/17149-jak-nabit -ni-mh-baterie.html