Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení deskového výměník tepla k bojleru dražice

Zdar všem.
Je bojler dražice OKC 200.
2015051108.png
Chci k němu přípojit 2 samostatné okruhy.
Když ke spodnímu vyvodu topneho hada připojím deskový výměník.
http://aukro.cz/22-deskovy-vymenik-tepla-nt-30kw-1 -nordic-tec-eu-i5327801223.html
Každý okruh bude mít oběhové čerpadlo.
Budou muset jet obě čerpadla nebo to bude fungovat samotiží?

Normálně: Bojler, který má uvnitř "hada" - tedy teplosměnnou vložku, neboli trubkový výměník, o teplosměnné ploše 1,45m3. K tomuto výměníku 1,45m3 připojí (nevím proč) další výměník (deskový) o ploše (jen) 0,35m3 - tedy více než 4x menší, s jiným zdrojem a ptá se, jestli to bude fungovat na samotíž. Ale nevím který okruh má na mysli - jestli ten první, přes deskový výměník, nebo ten druhý, přes trubkový "had", nebo jestli trubkový i deskový budou v sérii s dalším zdrojem tepla. :-/
Trochu dost zmatenej dotaz někoho, kdo tají funkci přístroje patrně pro možnost zneužití jeho budoucího patentu :.(

Nutno dodat, že ten deskáč má výkon 30kW jen v případě, že přes něj budu tlačit 8 hodinovejch kubíků 230°C teplý (asi) páry. V takovým případě by ale měl ten trubkáč výkon kolem 120 kW :i: a bez znalosti si dovolím tvrdit, že nejen samotíž, ale ani žádná oběhovka ten výkon nezvládne.

Chtěl jsi samostatný systémy, samotíž a minimum nemrznoucí směsi? Tak je to tam... A že deskáč není vůbec zapojen? A co ta modrá a zelená čára? Modrá je TUV a zelená je nemrzka - jen takový množství, co je třeba do solára, trubek a deskáče. Nebudeš přeci napouštět celej systém, když to není třeba?

No vymyšlené to je docela dobře, to mně nenapadlo.
To ale budou muset jet 2 čerpadla,ne?
1 pro solar a přes 2 budu muset honit tu užitkovou vodu.

Mam doma kotel na tuha paliva.
Solární ohřev vody a fotovoltaiku.
Chtěl bych i ty el.přebytky cpat do bojleru.
OKC 200 má 1 hada + keramickou spiralu.
Profi řešení je Dražice OKC 200 NTRR/BP - jimka + tolpe tšleso vyjde přes 14000 kč
Je to 1 X tak dražší než ten OKC 200

Pak jsem uvažoval o tom OKC 200 NTRR/SOL
Má 2 hady.
Kdy šel obrátit vzhůru kokotom a udělat sí do té příruby jímku, bylo by to řešení za 9300 kč, což je cena toho OKC 200 + deskoveho vyměníku.