Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytyceni hranice pozemku (znaceni).

Ahoj, chtel bych poprosit o radu jak se pozna hranice pozemku a jake se pouziva pro ni znaceni. Na kraji pozemku jsou zabetonovane zelezne trubky oznacene cervenoubilou barvou. Jedna se o hranici pozemku nebo je to jen nejaky bod mereni? Z katastralni mapy je to hodne nepresne, je to spatne videt. Jedna se mi o stavbu plotu okolo pozemku. Prikladam foto z katastralni mapy.

Vlastnim pozemek na mape: 797, 697, 549, 749, a prave 747/2 u ktereho nevim presne tu hranici a kde ma stat plot.

Dekuji

vytyčení bodú/hranice pozemkú v terénu je záležitost geodetú, žádne kolíky, tyčky, značky co tam jsou, nejsou určujíci pokud neumíš dokladovat jejich vytyčení geodetem s patričným razítkem

zadáš zakázku geodetovi a až poté múžeš stavet plot s jakou takou jistotou že nic nebudeš posouvat púl metru za pár let

pokud je spor mezi sousedy a každá strana sporu dáva merit nekomu jinému, múže se také prihodit že 3 rúzni geodeti to zamerí na 3 rúzne spúsoby, nemelo by se tak dít ale občas se stane

.... :puff: