Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dražice BTO 10 UP - divné chování, asi reklamace

Ahoj, máme v kuchyni na stěně mini boiler Dražice BTO 10 UP (https://www.mall.cz/elektricke-bojlery/drazice-bto -10-up?v=529028) asi od 8/2013.

V sobotu v noci jsem si všiml, že to v něm nějak hlasitě syčí ale kontrolka nesvítila...neřešil jsemto, ale ráno se zjistilo, že kontrolka svítí ale vodu neohřívá. A dokonce když jsem pootočil knoflíkem do polohy nula, tak kontrolka stále svítila - nešlo to vypnout...

Odpojil jsem to ze zásuvky a nechal "odpočinout" a když jsem to odpoledne zase zapojil, tak se kontrolka rozsvítila a boiler začal hřát, ale méně - pomaleji. A od té doby funguje (pomalu), ale nevypne - musím ho ručně odpojit ze zásuvky...

Také jsem si všiml, že má asi menší odběr, protože když byl v pořádku, tak když začal ohřívat, tak se v rozvodně u jističů sepl stykač, ale teď už to nedělá (zajímalo by mě, co je to za výmysl - ta zásuvka pro ten boiler je udělaná tak, že normálně funguje, ale když se z ní vezme větší odběr, tak sepne stykač...)

Nevíte co s tím je? díky.

No, byl tu náš známý, co dělá vodinstalace... bojler je normálně do zásuvky na 230... Tam nebylo co zmrvit - zapojilo se do zásuvky... Ta zásuvka tam už byla od předchozích majitelů a byl v ní zapojen průtokový ohřívač, který byl ale naprd, tak jsme tam dali tento... 20 měsíců to fungovalo bez problémů...

Když otáčím regulací tak slyším, jak to na nizkém nastavení cvakne, ale stejně nevypne...

Zkusím to reklamovat - kupováno v mall.cz, snad nebudou dělat problém, že nemám razítko od elektrikáře...