Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stříhání thůjí - kolik můžu ustřihnout?

Ahoj, máme na zahradě tůje vysoké cca 3.5 - 3.8 metrů a jsou staré cca 3.5 roku. Nikdy nebyly stříhané ale teď bychom je chtěli zkrátit cca o 40 cm (na úroveň stříšky co je vidět na první fotce v odkazu v pravo). Já si myslím, že jim to neuškodí, ale už asi půl hodiny se tu s mamkou dohadujeme, protože někde četla, že se může střihnout max 10cm jinak to začne krvácet moc a podobné nesmysly... Co myslíte? Přikládám foto: tuje

já bych se toho nebál, akorát bych to udělal asi tak na 2x , sestřihnout mladé, nechat obrůst staré dřevo a pak pokrátit i do strého dřeva, podle toho jak obrostou..spíš je problém v tom, že jste je neumravňovaly už dříve, ale to za rok stihnete. krácení zdar..já krátím také a silné větve mám podstřihnuté, takže pak krátím jen obrosty..