Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odtoková roura za sklepa

ahoj,

můj strejda opět prosí o radu.

strejda bydlí v rodinném baráku malý statek,na zahradě má po předcích sklep je zapuštěný v zemi strop klendba.sklep je vzdálen zhruba 20 metrů od studny.sklep je vlhký a při vydatných děštích mu do sklepa z podzemních vod teče malým čurůčkem voda do korýtka ve sklepě. V korýtku má i odtokovou rouru pro odvádění vody z korýtka napojenou na kanalizaci která vede někde ze zahrady do obecní kanalizace.

PROBLÉM:

Odtokovou rouru instaloval jeho otec(už po smrti),strejda byl ještě tenkrát malé dítě a neví kudy ta roura vede po zahradě. kope po zahradě a stále ji nemůže najít.U sklepa nechce kopat aby náhodou klenba stropu sklepa se nezřítila.

Ta odtoková roura je někde asi ucpaná že mu neodvádí vodu (musí ji nyní čerpat čerpadlem) z toho korýtka pryč.

dával do ní s instalatérem i menší hadici,prý je roura 17 metrů průchozí a pak se to zarazilo,vytáhli i z roury prý nějaký kořeny prostě sajrajt.

ŽÁDOST:

strejda slyšel a chce sehnat někoho kdo má sondu nebo kameru prý se tak dá zjistit kudy po zahradě ta roura vede.

a která firma tu kameru,sondu má VODOVODY A KANALIZACE? Nebo na koho se obrátit. ?A KOLIK TO SONDOVÁNÍ STOJÍ?

Máte někdo s tím zkušenosti,

strejda je v okolí Boskovic okres Blansko.

dík za radu

Zdravim. Ja byt vama tak se obratim na Boskoviceke vodarny. Kdyz si najede na jejich stranky tak tam zjistite vse potrebne, je tam i cislo na technickou divizi kde vam podaji veskere informace. Delaji i sluzby beznym obcanum kamerove sondaze a turbotlakove vyplachy. Dale pak tusim ze je v Letovicich instalaterstvi Vevera, taky ma kameru. Ceny vam reknou po telefonu. Tak se informujte.