Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jaké rozměry uložíte s štípaným dřevem?

zdravím. mám doma 4m3 bukového dřeva v délkach 33cm. teď to mám uložené provizorně na paletách a rozmery cca 3,2m délka a cca 1,4 výška. Za sebou jsou 3 délky polen - takže to je šířka cca 1m (ikdyž to mám na paletě 120 a uloženo s mezerama, to je jedno).
Chci dělat přístřešek na výšku pro uložení 1,9-2m. Dá se nějak spočítat, nebo z Vaší praxe, na kolik se mi zmenší délka? šířka zustava 1m. Chci zvednout jen výšku na necelé cca 2m, a nevím jestli to uložím do 2m šířky???

jaké jsou prosím vás Vaše zkušenosti s ukladanim? kolik m3 uložíte na jaké míry? prosím Vaše rady a pomoci. díky

nevim, skoly na to nemam, ale rekl bych, ze pokud tam mas nejak vymezene boky a chces zachovat hloubku, tak ti staci spocitat stavajici plochu a prepocty delat prez ni, cimz se ti zohledni to prumerne provzdusneni (nevyplneni) prostoru

4m3 ~ 3.2 x 1.4 = 4.34 m2

do pristresku 2x2 m=4m2 tak ulozis 3.684 m3
do pristresku 2x1.9m=3.8m2 ulozis 3.499 m3

ale mozna nechapu, na co se ptas