Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mlyncek na ovocie

Zdravim,
Nemate nejaky dobry typ na nejaky mlyncek na ovocie, aleob nejaky odstavovac ? Chcem spracovavat ribezle na dzem, ale ked ich len rozmixujem tak ostavaju kvostky. Nejaky napad ? Kedysi som mal taky rucny hlinikovy, ale polamal sa a siel do zberu. Daju sa take este kupit ? Pripadne poradite nieco lepsie ? Nemusi byt elektricke, ale moze, je to jedno, len nech to robi kvalitne.
Dakujem.

Ten rozlámaný byl tuti fruti (nebo jak se to píše)V litině http://aukro.cz/mechanicky-lis-na-ovoce-odstavnova c-i5284590948.html, jsou tam i použité, určitě to jde koupit i na Slovensku. Rozláme se, když na začátku jde málo odšťavené a obsluha dotahuje a dotahuje, až se to ucpe. Je potřeba první vylezlé kousky nechat klidně mokřejší a hodit je do mašinky znovu. Tenhle hladký bude ještě tuzemská výroba, Asiaté to mají pěkně odbyté.
Na maliny je lepší pasírovací sítko. Jsou v nich vlákna, která ucpávají sítko tutifruti a musí se to průběžně rozebírat a čistit. Já to dělám s pasírovacím nástavcem na Moulinex Ovatio 3 a má to i robot Zbrojovka.

Ano, ruční mlýnek na ovoce se stále dá koupit, jen výrobce je asi jiný:
http://odstavnovace.heureka.cz/westmark-9748-2260/
Žádný elektrický není tak dobrý, jako tento ruční. Viz též recenze od jednoho uživatele na Heuréce:

Mám přímé srovnání, půjčoval jsem si z okolí několik různých strojků, než jsem to koupil. Tento typ odšťavňovače, který jsem si půjčil od naší babičky je asi stále opravdu nejlepší, co se týče kvality šťávy a výtěžnosti.