Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem mastné skvrny na betonu

Dobrý den, nemáte někdo osvědčený způsob jak se zbavit mastných skvrn na betonu , pod altánem je jedna skvrna jak stekl olej z grilu , jar ,teplá voda ani wapka nepomohla , a druhý flek je na zatravnovacích dlaždicích pod autem kapal olej z převodovky zkoušeno technickým benzínem a taky nic . děkuji

Doporučuji pokud nejsi Lofas na dlažbě negrilovat a vyměnit kapající Fobii za normální Lidské auto. Ps- kus zatravnovací dlaždice stojí 0 0 prd takže pokud nejsi Žid bude to levnější vyměnit.

To bude tezky ... variant je hodne, funguje poradne jen ta první :-)

A) vymenit cast dlazby - nejlevnejsi a nejrychlejsi, ucinek garanovan, po case se odstin srovna

B) natrit to olejem celé a bude to vypadat stejne ;-)

C) Vzit flasku a zajit za hasicema, maji pripravky na neutralizaci a odstranovani PHM a olejů z pozemnich komunikaci, trebas poradi ...

D) zkusil bych posypat pres sitko jemnym popelem ze dreva a jedlou sodou a nechal zakryty par dni, neco malo to natahne, pak odstranit oplachem vodou. Pak Arvu na myti motorů, zemulgovat to na vodou rozpustny sajrajt, rejzakem vydrhnout a splachnout vodou, utrit hadrem do sucha a... a opakovat bod D od zacatku do zblbnutí

E) prilozit růžový sajak ze starých sesitů na půdě a starou zehlicku a zehlit a zehlit - na vosky na piskovci to funguje dobre, s olejem to bude horší

F) Smirit se s tim

Se skvrnou na betonu se nejspíše nic moc už neudělá. Jestliže si chcete na jakémoli betonu grilovat a nechcete mít nevzhledné fleky, je nejlepší hned po pokládce povrh impregnovat.
Mám na doporučení betonovou terasu natřenou dvakrát penetrací ESTEDIEN. http://www.barvyeso.cz/shop/detecha-estedien-ek-90 -4-kg/302154/560.html
Nesčetněkrát se mi již na natřený povrch dostal olej a další jiný kapaliny a žádné fleky na povrchu nejsou vidět. Povrch také vypadá lépe než obyčejný beton. Struktura podobná glazuře.
Se skvrnami, které na povrchu již jsou se těžko něco udělá, ale pro někoho kdo betonovou dlažbu pokládá se tato impregnace může hodit.