Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Regulátor tahu vzduchu a teploty ( výkonu , spalování ) Dakon dor f 25 max = výměna za nefunkční

Dobrý den . Chtěl bych poprosit o radu . Na domovním teplovodním kotli Dakon Dor F 25 Max se mi začal protáčet ( do nekonečna oběma směry ) regulátor přívodu vzduchu a teploty a táhlo s řetízkem tedy spadlo dolů a nelze automaticky podle teploty na kotli regulovat otevírání dusivky . Zajímalo by mne , zda se musí při výměně vypustit voda z otopného systému a kotle a zda-li toto vůbec lze provést svépomocí , eventuelně kde nový regulátor sehnat či objednat. Děkuji za radu . PS : regulátor = viz. foto v žlutém kolečku

Vodu budete muset odpustit jen z kotle.Uzavřete přívod a vývod OV a vymontujte dusivku.Vyteče pár litrů vody.Ventil vyměňte a otevřete přívod a odvod OV, vyrovnejte tlak dopuštěním vody, eventuelně odvzdušněte.

Dusivku koupíte v kterémkoli solidním obchodě s železářstvím.A nebo na netu, namátkou tady http://www.stavbaeu.cz/regulus-rt3-termostaticky-r egulator-tahu-8486-193?gclid=COfzhvbWgMUCFe7MtAodk k8Asw