Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozebrání panelákového jádra

Měl bych dotaz ohledně částečného rozebrání umakartového panelákového jádra.
Chtěl bych jednu stranu jádra rozevřít do chodby z důvodu instalace nové větší vany.
Jak jsou panely k sobě připevněny? Předpokládám, že celá konstrukce je v rozích sešroubovaná a rozepřená mezi stropem járda a stropem místnosti závitovou tyčí a na podlaze drží spodek v železném profilu. Je konstrukce takto sestavena?
Když vyšroubuji vruty v rozích a odříznu rozpěrné tyče u stropu, půjde panel odsunout?
Nechci jádro celé bourat a vyzdívat, ale jen částečně upravit z původního materiálu.

http://worazim.rajce.idnes.cz/panelak/#P1050244.jp g

konstrukce je v rozích sešroubovaná a rozepřená mezi stropem járda a stropem místnosti závitovou tyčí a na podlaze drží spodek v železném profilu

žádne závitove tyče tam nejsou, nic rozepreno mezi stropem není, tedy alespoň u púvodních verzi které znám, pokud tam nejaká rozperná tyč je, byla pridelána dodatečne,

jádro je prostá klec sešrobována z panelú, nekdy zrejme byla pevnost klece samotné, dodatečne ?, posílena sváry, panely jsou sestaveny/svareny z U profilú tl, cca 1,5 - 2 mm, počas stavby bylo jádro/klec povešena na jeráb a vložena do skeletu paneláku v dobe kdy tam ješte nebyl stropní panel

odstraníš strop, vyšroubuješ vruty, pokud vruty vúbec pújde hnout, budou pravdepodobne silne zarezlé a je málo pravdepodobné aby si je uvolnil jenom tak, nejaká chemie múže pomoci, pak vskutku panel jde odsunout, tedy pokud tam nebyly pridány sváry ...

ješte poznámka, na rohových stloupcích je na vrchu plechový výlisek, oko k zavešení na jeráb, šlendrián byla bežná záležitost a místo čtyčramenných vázaku se užívalo kde co, bežná prax byla také vázací drát, ten následne nikdo neodstanil, múže se stát že je tam doteď, to by si pak samozrejme ten panel neodebral

.... :puff: