Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem průhyb ocelového profilu jäckl

Dobrý den,
potřebuji poradit s průhybem uzavřeného čtvercového ocelového profilu (jäckl), vetknutí po obou stranách do nosné kce. Bude zatížen pouze stálým zatížením-svou vlastní tíhou. Rozpon profilu je 5100mm. Jaký doporučujete použít profil? Postačí 100x100x4? Děkuji.
BZ

Krakorcový nosník na obou koncích podepřený, po celé délce rovnoměrně zatížený břemenm Q. To si prosím pamatuju ze školy, ale už nic víc. Nebyl by lepší obdélníkový profil nastojato? Třeba 140x70x4? Vážit to bude zhruba stejně, prohne se to míň. Stavař nejsem, tak mě nebijte.
EDIT: tak jsem si to zkusil tady spočítat a vyšlo mi že 100x100 se prohne o 2,5mm a 140x70 o 4mm. Něco dělám blbě.