Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aku razovy utahovak?

Cim dal tim casteji zjistuji, ze mi jedna aku vrtacka nestaci a chtelo vy to dva pristroje - jeden na predvrtani diry a druhy na zasroubovani vrutu. A pri brouzdani jsem narazil na razovy utahovak jako mozny druhy nastroj k te vrtacce...
Pouziti: bezna domaci/zahradni cinnost (police, skrinky, plot...), ale zaroven me ted ceka nekolik drevostaveb typu gazaz na trakturek, detsky domek, pergola
Aktualne mam starsi 12V aku vrtacku/sroubovak Metabo na NiCd baterie (tusim BS 12), ktera se ale casto nezvlada :-(
Rikal jsem si, ze ten novy druhy nastroj by mel byt z nejake rady kompatibilnich naradi, aby se dali dokupovat baterie a naradi nezavisle (treba casem nahradu za to Metabo)
V podstate jsem nasel dve moznosti Ryobi a jejich One+ system a pak Dewalt a jejich 18V XR Li-on system.
Jak moc je Ryobi dobre/spatne? Vyplati se dat o 2000 Kc vice za Dewalt s podobnymi parametry jako ma Ryobi? Ma vubec smysl resit utahovak nebo radeji druhy (tentokrat slusny) sroubovak/vrtacku?

Delal jsem si takovou porovnavaci tabulku tech utahovaku... Celkova cena je vzdy s dvemi bateriemi. Ty s neviditelnou poznamkou jsou bezuhlikove

mam tiez makitu 14,4v a dobra,ked planujes viac naradia na rovnaku bateriu polla mna lepsie je silnejsiu 18V,...nemyslim si ze dewalt je lacnejsi,oni tie profi su ai v podobnej cenovej,raz ma akciu ten raz tan...by som sa nebal modreho bosch-a keby bola akcna cena,mame v praci 18v a je to nezmar...ryobi som kupil frezku ale taky srot som v zivote nevidel,tak s ryobi som naveky skoncil...