Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký písek?

Zdravím.
Chci stavět dětské pískoviště z fošen cca 2x2m.Jak tlustou vrstvu mám navézt a hlavně jaký druh písku použít-- zda-li kopaný nebo říční.Předem všem děkuji.

15-20cm písku pro nejmenší bohatě stačí. Oni jej stejně akorát rozhazují a jedí. Bábovičky staví rodičové.
Pochopitelně víc písku nevadí ale je to zbytečná dřina.
Volbu písku jsem taky strašně řešil, pak jsem si řekl "Ale hovno", zajel do nejbližší pískovny, že chcu tu nejjemněší frakci co mají, paní v budce řekla "Tamhle je hromada, vemte si kolik chcete a pěkný den!", já naložil pár pytlů písku, zamával paní na rozloučenou a bylo.

Doma vysypal do pískoviště, šupnul tam kyblík vody, prcek to s jásáním pomohl zamíchat a bábovičky jdou krásně. Když přestávají jít, tak se to malinko polije vodou.

Můžu jen doporučit dát pod pískoviště jednu vrstvu netkané textilie. Víc vrstev ne, pak špatně odsakuje dešťová voda.