Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti z kozou na dřevo

Zdravíčko všem,
Kontrolní otázka. Pořád řežu nějaký dřevo a narazil jsem na tuto kozu. Nevíte, jak se s tím dělá v praxi? Jestli se to moc nemele, jestli se to nepřevrací a jak se s tím celkově dělá.
Díky za Vaše poznatky z praxe.

Viděl jsem jen na videu. Netuším, v čem je ta výhoda? Nosnost až 150 kg? No a to mám řezat dřevo ve třech lidech jen proto, že se pak nemusím párkrát ohnout?

Ať už řežu jakýkoliv průměr, tak nejjednodušší a nejrychlejší způsob je ten, že naříznu kládu zhruba do dvou třetin po nějakých 35 cm, pak kládu otočím a doříznu. Velký kus dřeva leží na zemi a beru do ruky jen malé "lehké" špalky.

Takhle mám vyzkoušeno od nějakých 20 do 90 cm...

Já jsem si ji vyrobil podle obrázku.Těchto typů je několik.Někdo se ptá k čemu je to dobré.Dobré je to k tomu že dlouhý kmen nemusíte dělit,dá se to řezat z obou stran a nemusíte být skrčený,a máte jistotu že si neškrtnete řetězem o zem.Doporučuji.budete spokojen.Navíc to jde složit a nezabere to moc místa.

Rokátore žvaníte.Až to jednou vyzkoušíte tak na té zemi budete pílit jenom veĺké kmeny a vše ostatní nacpete do toho stojanu.Pokud nejste sralbotka tok si stačíte sám.Žádná věda to není a ani s delším kmenem není problém.Ten stojan je omezen akorát průměrem kmenu.Tak nežvaňte pokud jste to nevyzkoušel.Nazdar.

Já jsem udělal takovou kozu.Inspiroval jsem se podobnými videi https://www.youtube.com/watch?v=pmKnlzY-qv8&featur e=related
Ale udělal jsem ji ze dřeva. Stejně se to dá použít jen na menší pruměry. Když skácím strom , stejně ho hned nakrájím na zemi na špalky. Dělám polena cca 40 až 45 cm což je tak akorát když máte zvednout takový špalík pruměru 30 až 40cm , tak je to sakra těžký:-)

Zdravím, na to jde napsat jen, řežte bezpečně a tak, jak Vám to vyhovuje. Někdo si rád vše nachystá a pak to krájí jak salám, někdo si to narovná rozumně na zem a nařízne z jedné strany a pak po otočení dořízne. Ten kdo zvedá, tak se nadře a může mu lupnout v zádech, ten kdo je furt v předklonu, tak ho bolí záda určitě také. Vyberte si.:-)

Řežu na tom metrové dřevo pro přitápění v přechodných obdobích, takže žádné extra velké objemy. Limitní je průměr 25 cm. Minimální délka polena co z toho zbyde je cca 30 cm, takže na dělání dřeva do menších kamen je to dobré. Stojan je při práci stabilní, pak se dá složit a postavit ke zdi. Jsem s tím spokojen.