Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Umyvadlová baterie Myjava

Ahoj lidi, mám několik, již hodně let fungujících, baterií Myjava. Teď jedna začala téct kolem páky. I zakoupil jsem patřičné těsnění od Nývlta, vyměnil, a nastal problém. Když utáhnu matici tak, aby kolem kartuše neprosakovala voda, karuše jde velice ztuha a vrže. Při uvlnění se chod zlepší, ale zase prosakuje voda. Zkoušel jsem těsnění obrátit, ale zlepšení nenastalo. Můžete mně někdo prosím poradit, co s tím? Koupě nové kartuše je až opravdu krajní varianta, věřím, že je někde nějaký háček. Jen ho objevit. Pomůžete mně? Moc děkuji a přeji hezký večer
S.

Niečo podobné sa stalo aj mne,no mne odišla celá kartuša a pasovala mi tam od Extolu za 5 eur,ide len o správnu rozteč spodných výstupkov a vonkajší priemer,aby vošla dnu približnú výšku aby sa zašroubovala matica.Tak som ju vymenil a tieklo to,lebo spodné tesnenie malo iný tvar,čo je nepodstatné pre prevádzku batérie,no dlhodobým používaním batérie Myjava asi 15 rokov došlo ku drobnej korozii na dne batérie kde dosadá kartuša a tým styčná plocha už mala priehlbiny a tesnenie nedosadlo celkom.Tak som stopkovým brusným kotúčom vo vrtačke zrovnal dno a doleštil šmirgľom,no asi som nedodržal rovinnosť tak to ešte trochu slzilo,tak som vybral kartušu von,vysušil všetko a na kartušu dal sanitárny silikon,tak aby nevošiel potom do dierok a všetko aj s tesnením vložil do vnútra a jemne dotiahol. Po 24 hodinách som to dotiahol normálne a už to drží polroka v pohode.Pozor na silné dotiahnutie matice,môže dôjsť k odtrhnutiu letovaného spoja.