Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak napojit 40mm novodur do litinové stoupačky 110 v domě ?

Dobrý den.

Neměl by někdo náhodou nějaký šikovný návod, jak by se dala napojit novodurová trubka 40mm - tažená po zdi - do litinové stoupačky 110 v domě. Bude to ve sklepě v prádelně. Ta novodurová trubka bude odpad z pračky.

Litinová truba je na fotu.

Jde mi o to, aby se splašky v té litinové trubě nedostávaly do té 40 truby nebo spíše, jak zajistit, aby z průměru 110 na 40 vše těsnilo, také aby nešel zápach.

Děkuji

Existují navrtávací odbočky , které se v přesném otvoru vzepřou pomocí gumy , na plast jsou bežně v instalatérských potřebách. dle foto bych demontoval vedení k odkapu bojleru , to odbočku má a instaloval nové s odbočkou na pračku a odkap , každé přes samostatný sifon , do odbočky zalepit silikonem a bude to ok

Do odkapu od bojleru nejde napojit pračka, protože odkap má průměr do litinové truby kolem 2cm a odpadní trubka z pračky bude mít 4cm a nezáleží na průměru trubky z pračky. Stačí jen, že bude volně strčená hadice do té odpadní trubky o průměru 40 mm.
Takže špatný nápad.

Do odkapu od bojleru nejde napojit pračka, protože odkap má průměr do litinové truby kolem 2cm a odpadní trubka z pračky bude mít 4cm a nezáleží na průměru trubky z pračky. Stačí jen, že bude volně strčená hadice do té odpadní trubky o průměru 40 mm.
Takže špatný nápad.

Bohužel jako nezapojený pozorovatel musím souhlasit. Dodal jste jen dva údaje a když se někdo zeptá na doplňující info tak napíšete že to je nepodstatné. Opravdu s takovou to nemá řešení. Po pravdě moc nechápu co je za problém. Jediný problém je prostorový nic víc. Napojit dvě a více trubek do jedné jakéhokoli rozměru a k tomu přidat syfon..... Existují milióny různých redukcí a podobně. Stačí jen zajít do obchodu a poptat se.

Pro více informací je jediná možnost změřit otvory, dodat sem přesné údaje a pak přihodit pořádné foto s načrtnutím situace. Pak nebude nad čím lamentovat. Čím více informací tím lépe. Dva údaje opravdu nestačí a zbytek je nepodstatný opravdu jen pro vás. Protože vy tu situaci vidíte na vlastní oči. My ne.

Je zajímavé, že u sousedů jsem dostal tuto radu a stačily k tomu jen moje " dva " údaje.

Ptal jsem se o obecné napojení do litiny ....... a k tomu není třeba znát údaje třeba o pračce......,

ale když si někdo myslí, že ano, tak to je jeho věc. Sám jsem si již v jiném domě napojil několik "zařízení" , tak si myslím, že o tom napojování něco vím.

Stále říkám.......víc lidí, více názorů.

Někdo ze všho dělá "vědu", někdo ne.

Každý jsme jiný.

Šlo mi zde jen o nápady. A tento zde nápad se mi líbí.

Napojení budu si dělat takto : Skvělý návod. V pohodě.

Jak odbočku do litiny ??:

Nenapadá mne nic jiného, než část litin. trubky odstranit (já jsem to vyřízl flexou kotoučem na litinu a konce ve spojení jsem vyjmul) a vložit HT trubku 110 s přechody na litinu (přechod HT 110/litina 110) ,do trubky HT 110 připojit odbočku 110/40 a abyste to mohl vložit celé mezi litin. část, tak musíte mít trubku HT 110 na 2 části a spojit je na závěr přesuvkou HTU 110. Pokud vše takto připojíte,žádný zápach nebo netěsnost nehrozí.Já jsem ještě přechody HT/litina přetěsnil voděodolným silikonem.
********************

V celém jiném domě jsem si sám provedl všechny odpady pro vodu + kanalizace, ale protože jsem nikdy se nesetkal s litinou, tak jsem se zde ptal na nápady, víc nic.

No jen v reakci na ten tip pračky. Ptal se asi pro to že na dotaz:

"jaký průměr má hadice z pračky. Taky 40??"
Jste odpověděl
"Já mylím, že to bude o trochu méně"

Takových myslitelů už tu bylo.... Nakonec se zjistí že to neni pračka ale koloběžka. Celkem standartní situace tady.
Já osobně nemám moc představivost abych si vůbec dokázal představit situaci tak jak jste ji nastínil a co je vlastně potřeba. Pro to jsem ani neodpovídal na původní dotaz. U takových zmatků je logické že je chtěno více údajů a nejlépe i fotografie.