Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz na isolaci

Dobrý den

Mám pochozí sklep z betonových pražců. Je v rohu malá jímka na povrchovou vodu. Dobře se tam daří jablkům. Strop sklepa
je z 4cm fošen a ze sklepa je ohozený heraklit. Nyní bych chtěl nad sklepem postavit dřevěnou chatku, která bude na hranolkách 5x6cm a teď to je hlavní: jakou isolaci jak proti vlhkosti tak proti chladu do sklepa , mám použít? Někdo radí
fošny, které jsou suché natřít, ale nikdo neporadí čím, pak radí obyčejnou asfaltovou lepenku na to hranoly mezi hranoly
skelnou vatu, ale nevím zda vyplnit celou mezeru do výšky hranolků a potom zase asfaltovou lepenku. Prosím poraďte budu vám moc vděčný. Ptám se různě, ale co člověk to jiný názor. Moc vám předem děkuji. Standa Plzeň

Dobrý den.

Děkuji za radu, ale asi špatně čtete. Psal jsem, že mám základ z betonových pražců, na nich je podlaha z fošen 4cm a na to chci postavit zahradní chatku. Ty hranolky jsou jenom jako podklad. Neptal jsem se z čeho a jak mám stavět , ale na isolaci a to bylo napsáno také v předmětu imeilu. Nemusíte mě před národem urážet o nějakých psích boudách. Někdo mě chatku v lednu zapálil, tak chci na těch základech a výborném sklepě postavit montovanou zahradní chatku. V 70létech už nemá sílu stavět podle vás něco velkého. Ještě jednou děkuji a rád bych dostal odpověď na otázku na kterou jsem se ptal. Standa

osobne u konstrukcí ze dreva reším vše stylem predkú, co má ze dreva vydržet musí mít tloušťku, proto jsem okamžite reagoval na ten rozmer, v exterieru je nedostatečný

u dreva pro bežné konstrukce žádne izolace, impregnace nejsou potrebné, stodoly staré 100 let stojí bez problému, nikdo, nikdy, nic neizoloval, nenatíral, postačuje když drevo je umísteno tak aby nestálo ve vode, voda/sníh se tam nedržel, když to má primerenou masu materiálu vydrží, žádne dnešní úsporné konstrukce amerického rešení stylem divadelních kulis

pokud lakovat, natírat tak z estetických dúvodú, nátery životnost určite nereší,
to bys potrebovat jinou technologii, asi neco jako co užívaly dráhy u pražcú, neznám detaily ale drevo se prej delší dobu varilo v nejakém hnusu

.... :puff: