Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak správně vypustit 120l stojatý bojlér?

Dobrý den.

Potřeboval nějaký lepší postup na vypuštění vody ze stojatého bojleru Ariston - 120 litrů.

Mám zapojení toto: do bojleru vede zespodu studený přívod, pak je pojišťovací ventil - vpravo - se žlutou páčkou na obrázku.

Na studeném přívodu mám namontovaný vypouštěcí ventil asi 40cm od bojleru - není na obr . vidět.

A jak je vidět na teplé je namontován také vypouštěcí ventil, kde mám našroubovanou hadici - viz obr.

Chtěl jsem bojlér vypustit ( při výměně tělesa ).Zastavil jsem hlavní přívod studené vody do bojleru, který je asi 2m od bojleru. Otevřel jsem ventil do hadice a otevřel jsem ventil asi 40cm od bojleru. Dále jsem v domě nastavil 4 pákové baterie ( napojené na bojler ) na odtok teplé vody.

Myslel jsem, že mi bojlér přes hadici vyteče, ale netekla žádná voda - PROČ ????. Tak jsem udělal to, že jsem tu žlutou páčku nadzvedl a voda začala téci tou malinkou dirkou u té páčky.

Tekla tak rychle, že ten trychtýř na případné odkapávání nestačil vodu pojmout, proto

jsem tam dal další hadici - připevnil drátem - pod tu dirku a voda tekla stejně dost dlouho než se vyprázdnil bojler.

Kde dělám chybu ? Jak to mám udělat, aby mi voda příště tekla tou hadicí ?

Děkuji.

Je to udělané blbě. Vypouštěcí ventil musí být na přívodu bojleru na studené vodě. Tedy směrem od vodovodu: uzavírací ventil- pojišťovací a zpětný ventil- Vypouštěcí ventil - bojler.
Vypustit bojler přes vývod teplé vody nejde. Je vevnitř stoupací trubka, která bere vodu z vrchu. Aby tudy tekla voda, musí být spodem doplňována.
Proto teče v tomto případě jen přes otevřený pojistný ventil.

Tedy ten kohout s čeveným křidélkem je tam zbytečný, na vypouštění stačí otevřít baterii. Vypouštěcí kohout co není vidět, je také zbytečný, zpětný ventil se žlutou páčkou tam vodu nepustí.
Je třeba dát ventil s červeným křidélkem mezi bojler a ventil se žlutou páčkou. 8-)