Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rekonstrukce stareho WC

zdravim,

jedna se o rekonstrukci cele mistnosti WC stare 35let. Na zdech byl umakarat, po strhnuti jsou dle ocekavani zdi hnus, dirave, trochu krive. jedna strana je tvorena drevenymi latkami. podlaha taky drevena (rozvrzana).

Celou mistnost chci obit a srovnat pomoci desek (OSB, sadros,,,?) Mam v planu je jednodusse vrutama chytit k latkam + je vrutnout i do podlah. dale snizit strop pomoci sadrokartonu. Na desky chci hodit dlazbu.

Co tedy pouzit za nejvhodnejsi material na ty zdi? Stim, ze se nato musi nahodit dlazba. Omintuti by asi nebylo reseni, jedna dlouha stena zustane drevena (a neni to pekny drevo)) takhle to obit deskama mi prijde jednodussi

dik za tip

kálet do mísy jde v pohode i poslepu, tedy nejjednodušší a výrazne nejlevnejší rešení bude dúkladné zatemnení, to nemusíš delat vúbec nic, žádne omítani, žádna dlažba

co oči nevidí to hlavu nemrzí, ostatne Tobe jde jenom o ten optický vjem, co jinného je ten hnus, OSB deska a karton, materiál pro divadelní kulisy

.... :puff:

Pod obklad bych nedával žádné desky, ani nic jiného.
Zeď pod obkladem nemusí být hezká, pokud z ní nic neopadává a je sem tam díra dal bych obklad přímo na ni.
Jestli jsou to větší nerovnosti, pak omítnout nebo nějak srovnat.
Píšete že jedna stěna zůstane dřevěná, proč?
Nelze ji zbořit? Je to nějaká příčka, nebo co?
Chcete opravdu rekonstrukci WC, nebo to jen nějak zakrýt?
V jiném dotazu se řešilo něco podobného, třeba by vám to vyhovovalo.
Obkladové panely