Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrtání do jeklu

Dobrý den, musím přivrtat plotovky k jeklu a už se dobře děsím, jak budu celý den vrtat... Původně jsem myslel, že si plotovky upnu k jeklu a najednou je provrtám, ale při zkoušce mi to vůbec nešlo (vrtačka 500 W)... Zkusil jsem si také nanečisto vyvrtat 3 mm otvor a šlo to dost pomalu, ale aspoň se to povedlo. Čím to je? Je ta vrtačka na to slabá? Nakonec asi budu muset ty díry předvrtat zvlášť na jeklu a zvlášť na plotovkách. Díky

Existují samovrté šrouby.
Mít předvrtané dírky v prkně a hnát tam tyhle šrouby.
Je na to i speciální šroubovací hlavička co zabrání moc hlubokému zamáčknutí do dřeva.
Ale jak píše nade mnou, není možné mít problém s vyvrtáním dírky do jeklu. Ostrý vrták je základ.

To možné už není. Rám už je hotový. Soused má plotovky přidělané klasickými vruty 4x40 a drží mu to, já jich mám doma dost, tak jsem tom tak chtěl také udělat. Ale pokud mi doporučujete texy, klidně je vyzkouším. Jak se s nimi tedy postupuje?

Co je to -šlo to dost pomalu- ?
Čtyři až pět vteřin, déle s vrtačkou 500W, která mívá tak
3000 otáček, snad třiapůlku dírku do běžného jeklu vrtat nebudu.
Spíš nebudu moc tlačit, abych to v cca 2mm stěně nezakous.
Jen to chce vrták a ne zázračnej "titanovej" z tržnice.:-)
A nebo zkontrolovat, jestli se vrtačka netočí obráceně.:-D