Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tlouštka zdiva a zatepleni pro bungalow

Prosím o Vaše názory. Budu stavět přízemní dům bez obytného podkroví 140m2 a projektant mi navrhl nosné zdi z Ytong 36,5cm + 15 cm izolace.
Není to zbytečně moc robustní a málo izolace? Nebo je to co se týče tepelných izolačních vlastností dobrý, budu topit elektřinou,
takže bych potřeboval co nejvíc nízkoenergetický dům. Na pasivní nemám peníze. Děkuji.

Zdravím.
My stavíme bungalov o zhruba stejné velikosti (9,5 x 15 m).
V projektu máme tvárnice Porfix 30 cm a 16 cm polystyrenu.V podlaze 15 cm polyše a 8 cm betonu a ve stropech 30 cm vaty.
Vytpění budeme řešit krbovými kamny 15 kw s výměníkem 12 kw do akumulační nádoby 750 litrů a do radiátorů.Jako další vytápění bude napojen elektrokotel mimo AN přímo do radiátorů.

Nevím jakým způsobem máte budete topit v místnostech (přímotor, akumulačky, podlahovka či radiátor)